bcd
18 بهمن 1401 - 17:52

۱۳ فروند بالگرد بازآماد شده به نیروهای مسلح تحویل شد

آئین تحویل ۱۳ فروند بالگرد نوسازی و بازآماد شده در مجموعه شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران با حضور امیر افشین خواجه فرد رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آئین تحویل ۱۳ فروند بالگرد نوسازی و بازآماد شده در مجموعه شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران همزمان با ایام الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با حضور امیر افشین خواجه فرد رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد.

این ۱۳ بالگرد از نوع بالگردهای غربی و شرقی میل، ۴۱۲، SH، ۲۱۴، ۲۰۵، ۲۰۶، ۲۱۲ و  بالرد Rh بود که نشان می‌دهد ایران به لحاظ تنوع بالگردی جزء برترین ها در دنیا است زیرا انواع مختلفی از بالگردهای شرقی و غربی را در اختیار دارد که هرکدام از این بالگردها دارای تکنولوژی‌های منحصر به فرد خود هستند.

 امیر خواجه فرد رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع  در این مراسم گفت: شرایطی در جهان وجود دارد که کارهای تخصصی و علمی محور، یک میدان مبارزه بسیار مطلوب به حساب می آید که از همه سو برای کشور دستاورد به همراه دارد و شرکت پنها نیز در حوزه  یک پرنده ای فعالیت می کند که در همه عرصه‌ها مورد نیاز است.

وی ادامه داد: پنها یکی از شرکت هایی است که می توانند محصولات فناوری محور برای جامعه جهانی ارائه دهد، البته این شرکت بیش از چهل سال است که در زیر سایه سخت ترین تحریم ها و فشار ها توانسته نیاز های کشور و به ویژه نیروهای مسلح را تامین کند و باید توجه داشت که توان علمی و فنی ، تعمیر و نگهداری این بالگرد ها نشان دهنده پیشرفت کشور در این عرصه بسیار مهم و راهبردی است که مجموعه شرکت پشتیبانی و نوسازی هلیکوپتر ایران با تلاش و مجاهدت دانشمندان و کارکنان جوان خود به آن دست یافته و توانسته است از ناوگان بالگرد ی کشور در حوزه نیروهای مسلح و اورژانس هوایی به بهترین شکل ممکن پشتیبانی کند.

رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع خاطرنشان کرد: امروز کشور در حوزه صنایع هوایی بسیار پیشرفت کرده است و مهندسان و متخصصان صنعت هوایی کشور کاری کردند که امروز ما در سطح  جهان حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم که این پیشرفت‌ها بارها توسط مهمانان خارجی که از صنایع هوایی ما بازدید می‌کنند اعلام شده است و درخواست آن ها برای عقد قرارداد گواه این سخنان است.

وی تصریح کرد: این عرصه، عرصه بسیار پیشرفته‌ای است و تنوع محصولاتی که در ایران وجود دارد کار را دشوار می‌کند اما با تلاش توانستیم به پیشرفت های خوبی برسیم  و باید سعی کنیم که توانمندی های این حوزه به مردم نشان داده شود و ملموس باشد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025509