bcd
18 بهمن 1401 - 13:24

گفت‌وگوی رؤسای جمهور ازبکستان و ترکیه در پی وقوع زلزله شدید

رئیس جمهور ازبکستان در گفت‌وگوی تلفنی با همتای ترکیه‌ای خود مجدداً تسلیت خود را به دلیل کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم و همچنین خسارت‌های بزرگ در پی وقوع زلزله شدید در این کشور ابراز داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در گفت‌وگوی تلفنی با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه مجدداً تسلیت خود را به دلیل کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم و همچنین خسارت‌های بزرگ در پی وقوع زلزله شدید در این کشور ابراز داشت.

رئیس جمهور ازبکستان در این گفت‌وگوی تلفنی همدردی خود با مردم برادر ترکیه، خانواده‌ها و نزدیکان قربانیان و آسیب‌دیدگان ابراز داشت.

سران دو کشور همکاری‌های دوجانبه با اهداف رفع پیامدهای آفت طبیعی را بررسی و همکاری برای غلبه بر پیامدهای بلایای طبیعی گفت‌وگو کردند. 

همچنین «سردار بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در پیام تسلیتی به «رجب طیب اردوغان» و «بشار اسد» روسای جمهور ترکیه و سوریه، در ارتباط با زلزله ویرانگر که تلفات و مجروحین متعددی برجای گذاشت، ابراز همدردی کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان در این پیام از طرف مردم و دولت ضمن ابراز همدردی و حمایت صمیمانه در این شرایط سخت، برای همه خانواده‌ها و دوستان قربانیان این حادثه آرزوی سلامتی کرد.

همچنین «قربانقلی بردی محمداف»، رئیس خلق مصلحتی ترکمنستان، با ارسال پیام تسلیتی به «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه و «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در ارتباط با زمین لرزه شدیدی که منجر به آن شد، تسلیت گفت.

همچنین «رشید مرداف» وزیر امور خارجه ترکمنستان در گفت و گوی تلفنی با «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه در ارتباط با زلزله ویرانگر ترکیه ابراز همدردی و حمایت کرد.

مرداف ضمن تسلیت عمیق به خانواده و دوستان قربانیان، برای مجروحان نیز آرزوی بهبودی عاجل کرد.

خاطر نشان می‌شود که در راستای وضعیت فوق العاده در ترکیه دولت ترکیه برای خبرنگاران و اصحاب رسانه قانون بدون ویزا اعمال می‌کند.

پایان پیام/ح

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024709