bcd
01 اسفند 1401 - 16:26

اولین کشنده فوق سنگین بومی «نزاجا» در آینده نزدیک رونمایی می‌شود

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از رونمایی اولین کشنده فوق سنگین بومی نزاجا در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در بیست و یکمین دوره تئوری هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی که در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری در حال برگزاری است، اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش یکی از نیروهایی است که از تنوع تجهیزات و رسته‌ها و تخصص‌ها برخوردار بوده و انواع تخصص‌ها را در مهندسی رزمی داریم.

امیر نعمتی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش به‌صورت گسترده در مرزهای کشور مستقر است، ادامه داد: در نیروی زمینی تیپ‌های متعددی همچون واکنش سریع، توپخانه، مراکز آموزشی متعدد، پایگاه‌های هوانیروز، سایبر، آمادی و… داریم و ساختار نیروی زمینی به گونه‌ای است که در همه نقاط کشور حضور دارد.

جانشین فرمانده نزاجا با بیان اینکه یگان‌های ما در همه معابر وصولی منتهی به مرکز و مراکز استان‌ها استقرار دارند، یادآور شد: نیروی زمینی هر جایی که نیاز بوده با تجهیزات و امکانات کامل حضور پیدا کرده و خانواده‌های کارکنان محترم نقش ویژه‌ای در ماموریت‌های نیروها دارند.

وی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش مراکز فرهنگی متعدد دارد، افزود: ما در نیروی زمینی ارتش ۱۶ مرکز عمده آموزشی فرهنگی داریم که از ظرفیت بالای آموزشی برخوردار هستند.

امیر نعمتی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش از انواع توپخانه‌ها، موشک‌های ضدزره و پهپادها برخوردار است، تاکید کرد: نیروی زمینی ارتش بنا به مأموریت ذاتی، تهدیدات را رصد می‌کند و در مناطق مأموریتی مستقر می‌شود.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره اقدامات این نیرو در بلایای طبیعی اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش در حوادث و بلایای طبیعی جزو اولین نیروهایی بوده که به یاری مردم عزیزمان شتافته است.

وی ادامه داد: ۱۲ فروند از بالگردها و خودروهای سنگین نیروی زمینی ارتش با تجهیزات کامل مشغول امدادرسانی و کمک به مردم عزیزمان در استان‌های خوزستان، اصفهان و چهارمحال بختیاری هستند؛ همچنین در زلزله روی داده شهرستان خوی، بیمارستان صحرایی نیروی زمینی ارتش در منطقه مستقر شد و نیروهای ما با امکانات و تجهیزات کامل جهت آواربرداری و کمک به مردم عزیزمان در مناطق زلزله‌زده خدمت کردند.

امیر نعمتی با بیان اینکه اولین کشنده فوق سنگین بومی را به‌زودی رونمایی می‌کنیم، خاطرنشان کرد: در نیروی زمینی ارتش قطعات بالگردی را خودمان تولید می‌کنیم و در هوانیروز نیز بالگردهای هوانیروز حاضر به کار بوده و ۱۲۵ ساعت مداومت پروازی داریم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه یگان مجهز و خوبی در حوزه‌های سایبر و جنگال داریم، یادآور شد: اگر این تحرکات نباشد، نمی‌توانیم در جنوبی‌ترین نقاط ترکیه بیمارستان صحرایی برپا کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1046408